ravaghweblog2

رهبر معظم انقلاب: تحريم به ما ضربه نمي زند/ ايران در برابر تحريم ها واكسينه شده است


رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به توطئه ها و اقدامات بي وقفه اما شكست خورده دشمنان اسلام و ايران در 33 سال اخير افزودند: غربي ها اين روزها درباره تحريم ايران جنجال آفريني مي كنند اما نمي فهمند كه خودشان ملت ايران را به واسطه تحريم هاي 30 سال اخير در مقابل هر تحريمي واكسينه كرده اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز(چهارشنبه) در ديدار بيش از هزار نفر از زنان نخبه، فرهيخته و مجاهد دنياي اسلام، نقش زنان را در حركت عظيم بيداري اسلامي بي بديل خواندند و با اشاره به تجربه بسيار پربركت حضور زنان ايران در پيروزي و تداوم انقلاب اسلامي تأكيد كردند: تداوم،‌ تقويت و گسترش حضور زنان در حركت مبارك بيداري اسلامي بي ترديد، پيروزيهاي فراواني را براي ملتهاي مسلمان به دنبال خواهد آورد.

ايشان، اجتماع زنان فرهيخته و مسلمان 85 كشور جهان را در اجلاس بين المللي زنان و بيداري اسلامي، فرصتي بسيار مهم براي شناخت بيشتر زنان دنياي اسلام از يكديگر دانستند و افزودند: آشنايي و تعامل ايجاد شده در اين اجلاس را مقدمه اي براي ايجاد حركتي مؤثر و ماندگار در روند احياي هويت و شخصيت زنان مسلمان قرار دهيد.

رهبر انقلاب با اشاره به تلاش 100 ساله، پيچيده و همه جانبه غرب براي دور كردن زنان مسلمان از هويت اسلامي تأكيد كردند: تلاش بانوان نخبه جهان اسلام براي احياي اين هويت، بزرگترين خدمت به امت اسلامي است چرا كه احساس هويت، آگاهي و بصيرت زنان مسلمان، تأثيري شگرف و مضاعف بر جريان بيداري اسلامي و عزت و كرامت امت اسلام خواهد داشت.

حضرت آيت الله خامنه اي، نگاه غرب به «زن» را نگاهي اهانت آميز دانستند و خاطرنشان كردند: غربي ها، در عمق فرهنگ خود، زن را كالا و وسيله اي براي تمتع مرد مي دانند و همه ابزارها و امكانات خود را براي تحقق اين هدف بكار گرفته اند اما در حركتي مزورانه بر اين نگاه منحط، ناقص و گمراه كننده، نام آزادي گذاشته اند همچنانكه بر جناياتي نظير قتل و غارت ملتها، چپاول ثروتهاي كشورها و لشكركشي و تحميل جنگ نيز نامهاي فريبنده اي مثل آزادي طلبي، حقوق بشر و دمكراسي مي گذارند.

رهبر انقلاب اسلامي نگاه اسلام به زن را در نقطه مقابل نگاه غرب به اين مقوله برشمردند و تأكيد كردند: اسلام به زن نگاهي عزت بخش، كرامت آفرين و رشد دهنده دارد و براي زن هويت و شخصيتي مستقل قائل است.

حضرت آيت الله خامنه اي با استناد به تجربه موفق حضور زنان فرهيخته و مؤمن ايراني در عرصه هاي مختلف علمي، سياسي و مديريتي افزودند: زن در محيط اسلامي، رشد علمي شخصيتي خلاقي، سياسي مي يابد و در اساسي ترين مسائل اجتماعي در صفوف مقدم قرار دارد اما همچنان «زن» باقي مي ماند و به اين مسئله افتخار مي كند.

ايشان، متلاشي شدن خانواده ها در غرب و افزايش فرزندان بي هويت را از جمله نتايج نگاه فرهنگ غربي به زن دانستند و افزودند: غرب از همين نقطه، سخت ترين ضربات را خواهد خورد و در روند تدريجي بروز پيامدهاي حوادث اجتماعي، دچار فروپاشي خواهد شد.

حضرت آيت الله خامنه اي، زن و مرد را در نگاه اسلام داراي خصوصيات مشترك انساني برشمردند و افزودند: زن و مرد هر كدام براساس خصوصيات جسماني خود، در ادامه آفرينش، رشد و تعالي انسان و حركت تاريخ نقش خاصي به عهده دارند كه در اين ميان نقش زن يعني تداوم بخشيدن به نسل انسان، از نقش مرد مهمتر است.

ايشان افزودند: ضوابط اسلام درباره خانواده و محدوديتهاي روابط جنسي را بايد از اين ديد، مطالعه و درك كرد.

رهبر انقلاب اسلامي، روشن كردن و برجسته ساختن نقش زن از نگاه اسلامي را مهمترين مسئوليت زنان نخبه و فرهيخته دنياي اسلام دانستند و با استناد به نقش اساسي زنان در تحولات 33 سال اخير ايران افزودند: نقش زنان در تحولات اجتماعي، انقلابها و حركت بيداري اسلامي نيز، نقشي تعيين كننده است چرا كه هرجا زنان در يك حركت اجتماعي حضوري آگاهانه مي يابند، پيشرفت و پيروزي آن حركت تضمين شده است و اين واقعيت ادامه و تقويت حضور زنان در تحولات مصر، ليبي، بحرين، يمن و ديگر نقاط دنياي اسلام را كاملاً ضروري مي سازد.

حضرت آيت الله خامنه اي بيداري اسلامي را حركتي عجيب و بي نظير برشمردند و تأكيد كردند: اين حركت به شرط آسيب شناسي صحيح و مقابله با خطرات و آفتها، مي تواند مسير كنوني تاريخ را عوض كند.

رهبر انقلاب اسلامي با تجليل از انقلاب ملتهاي مسلمان در شمال افريقا و ديگر مناطق جريان بيداري اسلامي افزودند: مستكبران و در رأس آنها امريكا و صهيونيزم كه در مقابل اين حركت عظيم، غافلگير شده اند با همه وجود سعي مي كنند اين حركت را مهار و بر آن موج سواري كنند.

ايشان كم كردن انگيزه هاي ملتها براي تداوم حضور در صحنه، و سرگرم كردن قشرهاي مختلف مردم كشورهاي منطقه به مسائل فريبنده يا اختلاف انگيز را از جمله روشهاي دنياي استكبار براي مهار بيداري اسلامي برشمردند و تأكيد كردند: اگر ملتهاي مسلمان در مقابل اين توطئه مقاومت كنند و همچنان در صحنه حضور داشته باشند پيروزي آنها بر دنياي استكبار قطعي است چرا كه قدرت شمشير همه مستكبران در مقابل حضور و ايمان ملتها، كُند و ناكارآمد است.

رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به توطئه ها و اقدامات بي وقفه اما شكست خورده دشمنان اسلام و ايران در 33 سال اخير افزودند: غربي ها اين روزها درباره تحريم ايران جنجال آفريني مي كنند اما نمي فهمند كه خودشان ملت ايران را به واسطه تحريم هاي 30 سال اخير در مقابل هر تحريمي واكسينه كرده اند.

حضرت آيت الله خامنه اي، افزودند: ملت ايران در سه دهه اخير با جان،‌مال و عزيزان خود در مقابل همه توطئه ها و تحريم ها ايستاده و پيشرفت كرده است به گونه اي كه ما امروز نسبت به 30 سال قبل، 100 برابر قوي تر هستيم.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به پيشرفتهاي كشور در زمينه هاي مختلف، خطاب به زنان فرهيخته و نخبه دنياي اسلام افزودند: امروز زن مسلمان ايراني، سرافراز و عزتمند در همه عرصه هاي پيشرفت حضور دارد و زنان تحصيلكرده و نخبه اين كشور، جزو مؤمن ترين و انقلابي ترين زنان ايراني هستند و غرب با هزاران وسيله تبليغاتي و بمباران خبري تلاش مي كند اين واقعيت را ديگرگون جلوه دهد.

حضرت آيت الله خامنه اي، با يادآوري تلاشهاي ناكام غرب براي منصرف كردن جمهوري اسلامي از حمايت از ملت فلسطين تأكيد كردند: ما فارغ از مباحث انحرافي نظير شيعه و سني در كنار همه برادران مسلمان خود ايستاده ايم.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: ملت ايران و جمهوري اسلامي به لطف الهي در كنار ملت فلسطين، همه ملتهاي بيدار شده و انقلاب كرده، و همه كساني كه با امريكا و صهيونيزم مواجهه مي كنند ايستاده اند و از آنها دفاع مي كنند و در اين مورد ملاحظه هيچ كس و هيچ قدرتي را نخواهند كرد.

در اين ديدار همچنين خانم حجازي دبير همايش بين المللي زنان و بيداري اسلامي با اشاره به حضور 1200 نفر از بانوان فرهيخته و فعال در عرصه هاي مختلف از 85 كشور جهان، در اين همايش، گزارشي از مباحث مطرح شده در همايش بين المللي زنان و بيداري اسلامي و كميسيونهاي تخصصي آن ارائه كرد.

ولايتي دبير كل مجمع جهاني بيداري اسلامي نيز در سخناني با اشاره به برگزاري چهار همايش بين المللي درخصوص بيداري اسلامي، از سال گذشته تاكنون گفت: مجمع جهاني بيداري اسلامي تلاش دارد تا با برگزاري اين همايش ها، گفتمان بيداري اسلامي را نهادينه و بارور كند.

در ابتداي اين ديدار تعدادي از شركت كنندگان در اجلاس بين المللي زنان و بيداري اسلامي از كشورهاي مختلف به بيان ديدگاهها و نظرات خود پرداختند.

خانمها:

هنا محيي صابر الشلبي – آزاده فلسطيني؛

دكتر نجلي محمد كامل – عضو هيأت علمي دانشگاه از مصر؛

هاجر عبدالكافي– دكتراي حقوق و زنداني سياسي از تونس؛

حوريه محمد احمد – فعال سياسي و مذهبي در يمن؛

انسجام عبدالزهره جواد – فعال فرهنگي و رسانه اي در عراق

وجدان ميلاد – عضو هيأت علمي دانشگاه الزيتونيه از ليبي؛

مادر شهيد علي شيخ، نوجوان 14 ساله بحريني؛

بتول الموسوي – فرزند شهيد سيدعباس موسوي از لبنان؛

بر اين نكات تاكيد كردند:

- تاثير پيروزي انقلاب اسلامي ايران در بيداري اسلامي منطقه

- نقش و جايگاه برجسته زنان در قيامهاي اسلامي منطقه

- ضرورت وحدت كشورهاي عربي و اسلامي بر مبناي اسلام

- اهميت تبادل تجربيات و ديدگاههاي زنان مسلمان

- مقابله با توطئه غرب براي تحريف فرهنگ و هويت اسلامي

- الگو گيري زنان انقلابي از حركت امام حسين (ع) و استقامت حضرت زينب(س)


برچسب‌ها: سياسي
+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم 4 1391ساعت   توسط sadegh maleki | (0) نظر

جزئيات اجراي طرح "كارت به كارت" سهميه بنزين


با گذشت 5 سال از اجراي سهميه بندي بنزين، اعمال تغييرات جديد نرم افزاري در سامانه هوشمند سوخت به‌منظور انتقال و جابه جايي سهميه بنزين كارت سوخت خودروها و به اصلاح "كارت به كارت سهميه بنزين" در دستور كار قرار گرفته است.

به گزارش مهر، ستاد هدفمندي يارانه‌ها اواسط سالجاري با صدور مصوبه‌اي خواستار تبديل سهميه بنزين 100 توماني ذخيره سازي شده در كارت‌هاي هوشمند سوخت به دو ليتر سهميه بنزين 400 توماني شد.

بر اين اساس با اجراي اين مصوبه عملا 45 ميليون ليتر بنزين 100 توماني به بنزين 400 توماني تبديل شد كه مسئولان شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي يكي از مهمترين دلايل صدور اين مصوبه توسط ستاد هدفمندي يارانه‌ها را اعمال تغييرات جديد معماري در سامانه هوشمند سوخت عنوان كردند.
 
همزمان با تغيير و تحولات بنزيني، برخي از كارشناسان تبديل بنزين 100 توماني ذخيره‌سازي شده در كارت‌هاي هوشمند سوخت را متناسب با سياست‌هاي اصلاح الگوي مصرف انرژي در كشور عنوان نمي كنند و معتقدند با اجراي اين سياست امكان فرهنگ سازي براي مديريت و صرفه‌جويي مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل فراهم نمي‌شود.
 
از سوي ديگر با گذشت پنج سال از اجراي نظام سهميه بندي بنزين، با وجود مزيت‌هاي متعدد اجراي اين طرح مديريت مصرف سوخت اما يكي از مهمترين نقاط ضعف اين طرح ملي عدم امكان ذخيره بنزين كارت‌هاي هوشمند سوخت به كارت سوخت ديگر است.
 
محسن روحاني مدير سامانه هوشمند سوخت در شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينكه سهميه واريز شده در كارت هاي هوشمند سوخت به خودرو تعلق دارد، گفت: اين سهميه بنزين براي اشخاص واريز نمي‌شود.
 
اين مقام مسئول همچنين در پاسخ به اينكه يكي از اشكالات كارتهاي هوشمند سوخت عدم انتقال و جابه جايي سهميه بنزين است و اين مشكل مانع احياي فرهنگ صرفه‌جويي مصرف سوخت توسط مردم در بلندمدت مي‌شود، اظهار داشت: طراحي ابتدايي سامانه هوشمند سوخت براي خودروها است.
 
وي با اعلام اينكه در حال حاضر امكان كارت به كارت كردن سهميه بنزين خودروها وجود ندارد، تاكيد كرد: با توجه به تغييرات نرم افزاري انجام گرفته در سامانه هوشمند سوخت، اگر مصوبه‌اي توسط دولت صادر شود امكان ارائه اين خدمت جديد به دارندگان كارتهاي هوشمند سوخت وجود دارد.
 
روحاني با بيان اينكه با انجام تغييرات جديد نرم افزاري در سامانه هوشمند سوخت امكان جابه جايي و يا "كارت به كارت" كردن سهميه بنزين در اينده وجود دارد، خاطر نشان كرد: اجراي اين تغييرات مستلزم موافقت دولت و ابلاغ آن به شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي است.
 
بر اساس يك برنامه زمان بندي تعريف شده پيش بيني مي شود از نيمه دوم سالجاري امكان توزيع و عرضه گسترده نسل جديد كارت‌هاي هوشمند سوخت خودروها فراهم شود.
 
در اين كارتها علاوه بر افزايش ضريب ايمني، امكان دريافت خدمات بيشتر بانكي و شهري براي كاربران همچون خريد كالا از فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و مراكز تجاري فراهم مي‌شود.
 
علاوه بر اين، همزمان با توسعه كيف الكترونيكي سوخت در جايگاه‌ها در نسل جديد كارتهاي سوخت برنامه ريزي‌هاي گسترده‌اي براي اتصال كارت سوخت خودروها به شبكه بانكي كشور ديده شده است.
 
در حال حاضر براي بيش از 17 ميليون و 716 هزار دستگاه خودرو و موتورسيكلت كارت هوشمند سوخت صادر شده است.


برچسب‌ها: خبري
+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم 4 1391ساعت   توسط sadegh maleki | (0) نظر

عناوين خبري روزنامه‌هاي امروز


جام جم

احمدي‌نژاد:نقش زنان در بيداري اسلامي موثرتر از مردان است
مراقب دلارهاي تقلبي باشيد
برخورد قضايي با مزاحمان تلفني اورژانس
تاكيد عنان بر نقش مثبت ايران در حل بحران سوريه

كيهان

تحليلگر غربي:تنگه هرمز 48 ساعت بسته شود بازارهاي غرب فرو مي‌ريزد
دبيركل بانك مركزي:ايران چك‌هاي جديد به زودي توزيع مي‌شود
پوتين:اجازه حمله نظامي به سوريه را نمي‌دهيم
درگيري گسترده مردم با پليس و نيروهاي امنيتي در عربستان

خراسان
 
تهران ميزبان ۱۵۰۰ زن مسلمان از ۸۰ كشور درهمايش بيداري اسلامي
كوفي عنان: ايران همواره مشوق من در پيشبرد طرح صلح بوده است
شرط هاي دولت براي لغو مصوبه نيروهاي شركتي
راهكارهاي مقابله با تحريم ها

جمهوري اسلامي

كوفي عنان:نقش آفريني ايران براي حل بحران سوريه ضروري است
پوتين:دموكراسي بمب و موشك غرب رو به افول است
برنامه‌هاي پزشك خانواده هزينه‌هاي مردم را 30 درصد كاهش مي‌دهد
ايران 60 تن طلا از تركيه وارد كرد

ابرار

سخنگوى اشتون:هدف از نشست معاونين رفع شكاف مواضع ايران و ۱+۵ است
سفر غير منتظره صالحى به امارات
جلسه ستاد برگزارى شانزدهمين اجلاس كشورهاى عضو جنبش عدم تعهد برگزار شد
احمدى نژاد:نوك تيز حركت مان بايدعليه رژيم صهيونيستى باشد

رسالت

رئيس جمهور:بيداري اسلامي ظرط اصلي تحول در جهان است
كوفي عنان:سلاح در سوريه بايد تنها در دست دولت باشد
اصولگرايان در يك پيچ تاريخي؛مرداني كه خود را اصولگراتر مي‌دانند!
محمد جواد لاريجاني:قوه قضاييه خط قرمز ندارد چه جواد لاريجاني چه كسي ديگر

سياست روز

غرب ريشه بحران و تهران كليد طلايي حل بحران سوريه
رئيس جمهور:بايد سلطه آمريكا و صهيونيست‌ها را از بين ببريم
همدلي‌هايي كه به كدورت تبديل مي‌شوند
آل‌سعود عليه بيداري اسلامي دست به‌ دامان سيا شد

وطن امروز

ناگهان در عربستان
نفت گران‌تر مي‌شود
رئيس جمهور:رژيم صهيونيستي رفتني است
پارلمان مصر تشكيل جلسه داد

تهران امروز

واكنش علي دايي به مطرح شدن نامش در دادگاه پرونده بيمه ايران:امثال من بيت المال را غارت نمي‌كنند
پيامدهاي افتتاح ناقص پروژه هاي عمراني
وايتكس به جاي كلر در آب شرب! 
موضع ايران در قبال آينده سوريه

فرهيختگان

حجاب نقطه استراتژيك نظام اسلامي
احمدي نژاد:زشت‌ترين خفقان در آمريكا حاكم است
علي دايي:اين وصله‌ها به من نمي‌چسبد
جيره بندي آب در تابستان جدي شد

ملت ما

حداقل سهم ايران از خزر 18 درصد
پذيرش منطق حقوقي ايران از سوي غرب
علي مطهري:اجازه انحراف از انقلاب را نخواهم داد
كار مرغ به افشاگري كشيد

آفرينش

تقويم برگزاري وانتشار نتايج آزمون‌هاي سازمان سنجش اعلام شد 
رئيس جمهور:نيازمند تحول در سيستم سياسي و اقتصادي جهان هستيم
رئيس مجلس:عراق از رياستش بر اتحاديه عرب، براي ثبات منطقه بهره جويد
درديدارعنان با صالحي مطرح شد:ايران "كليد طلايي" حل بحران سوريه مي باشد

حمايت

هم‌انديشي 1600 بانوي مسلمان از 85 كشور جهان
53 كافي‌شاپ متخلف مهر و موم شدند
معاون اول قوه قضاييه:جامعه سالم با مشاركت همه نهاد ها محقق مي شود
عنان:مشاركت ايران در حل بحران سوريه ضروري است

آرمان

دايي:انگ اختلاس به من نمي‌چسبد
جواد لاريجاني:در زيمن خود گندم و جو كاشته‌ام
ايران كليد طلايي بحران سوريه
نفت از 100 دلار كوتاه آمد

شرق

عبور دموكراسي از چراغ قرمز نظاميان
نبي حبيبي:مصلحت انقلاب  در فعاليت احزاب رقيب اصولگراست
صالحي سرزده به امارات رفت
حذف روز ملي سينما از تقويم

مردم سالاري

وزير امور خارجه در ابوظبي:توقف غني‌سازي 20 درصد مشروط است
جواد لاريجاني:زنداني سياسي در ايران نداريم
نوبت‌بندي آب در5 استان كشور
آزادي نه با قانون مي‌آيد و نه با آن مي‌رود

ابتكار

نشست سه‌جانبه براي رياست جمهوري يازدهم
پاسخ جواد لاريجاني به اتهامات اخير:جرم من كاشتن گندم است
مشايي سكوت چند ماهه را شكست
ادامه دوئل علي مطهري و دادستان تهران

دنياي اقتصاد

بازگشت به ارز سه نرخي
تازه‌ترين آمار منتشر شد؛تجارت خارجي در بهار 91
باقري و اشميت سوم مرداد مذاكره مي‌كنند

جهان صنعت

انتقاد مستخدمين حسيني از دولت؛وحدت فرماندهي اقتصادي نداريم
صالحي:مشكلي براي گفت‌وگو با معارضين سوريه نداريم
علي مطهري:براي جلوگيري از انحراف در انقلاب تاپاي جان ايستاده‌ام
ساماندهي نيروهاي شركتي در ابهام

گسترش صنعت

تقويت توليد يا توسعه زير ساخت
نقش بهارستان بر فرش ايراني
ايران كليد طلايي حل بحران سوريه
نصف بار سكه روي دوش بورس كالا

تفاهم

دلارهاي تقلبي از خارج وارد بازار مي‌شود
بورس در مسير رشد ملايم قرار گرفت
رئيس جمهور:بيداري اسلامي شرط اصلي براي تحول اساسي در وضع جهان است
ايران نيازمند 600 فروند هواپيما در افق چشم انداز


برچسب‌ها: عمومي
+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم 4 1391ساعت   توسط sadegh maleki | (0) نظر